Jak wrócić do ex?

Czasami po rozstaniu zdajesz sobie sprawę, że nadal coś czujesz do swojej ex i chcesz z nią być ponownie. Czujesz, że Wasze rozstanie było  błędem i chciałbyś ją odzyskać. Prośba o powrót do siebie może być przerażająca, ale jeśli poświęcisz jej trochę czasu i wyciągniesz wnioski z przeszłości, jest szansa, że powie tak.

Poznaj sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć cały ten proces i odzyskać ex.

Przemyśl to, co się stało

Co każdy z was zrobił, by przyczynić się do rozstania? Większość problemów w związku nie pojawia się niespodziewanie, ale narasta z czasem. Są duże szanse na to, że nie był to problem jednostronny i że istniały oznaki, że to się zbliża. Zanim podejmiesz próbę odzyskania swojej byłej, poświęć trochę czasu i zastanów się nad sobą. Chcesz mieć pewność, że nie stracisz czasu i energii na coś, co i tak nie miało przyszłości.

Czy zakończyliście związek polubownie, bo oboje uznaliście, że to nie jest właściwy moment? Czy był to trudny związek na odległość? Czy w Waszej relacji doszło do zdrady??

Łatwo jest zapomnieć o negatywnych aspektach, kiedy brakuje ci byłej. Natomiast, zastanowienie się nad przyczynami rozstania może dać ci odpowiedź, czy powrót do siebie jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem.

Pomyśl, czy jesteś gotowy na zmianę

Związek skończył się z jakiegoś powodu, więc co się zmieni, żeby po raz drugi się udało? Czy musisz poprawić komunikację lub odbudować zaufanie? Czy planujesz popracować nad elementami, które zawiodły? Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, co się zmieni, kiedy wrócisz do byłego i czy jest to w ogóle możliwe. Jeśli doszło do zdrady, to będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, bo odzyskanie na pewno nie będzie łatwe.

Zdystansuj się

Unikaj kontaktu przez pierwszy miesiąc po rozstaniu. Czasami ignorowanie byłej sprawia, że wydaje jej się, jakbyś doskonale radził sobie bez niej i szedł dalej, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, czego ona oczekuje.

Unikanie kontaktu to nie tylko świetny sposób na sprawienie, że Twoja była będzie za Tobą tęskniła. Daje Ci czas na zrobienie rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować się do nowego związku. Ten czas poświęć na poznanie siebie jako osoby i popracowanie nad obszarami, które mogły zostać zaniedbane podczas związku z Twoim byłą. Jeśli przyczyniłeś się do rozstania, to jest to czas na wskazanie swoich słabości w związku i przepracowanie ich, aby nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.

Podczas okresu ciszy będziesz w stanie bez emocji zastanowić się nad przyczynami rozstania i uporządkować uczucia. Kto wie, może po tym czasie sam stwierdzisz, że nie pasowaliście do siebie i straciłbyś tylko czas?

W tym czasie nie stalkuj swojej byłej. Co to oznacza? Nie dzwoń, nie pisz sms-ów ani nie pytaj, co u niej słychać. Co najważniejsze, nie zadawaj swojej byłej pytań o przyczyny rozstania ani o to, czy się z kimś spotyka. To wygląda na desperację. Całkowicie ignorujesz ją na ten czas.

Ważne jest, aby przez miesiąc lub dłużej nie szukać z kontaktu ze ex. Gdy jednak sytuacja się odwróci i to ona będzie szukała kontaktu czy będzie chciała się z Tobą spotkać, wtedy możesz na to przystać. Innymi słowy, jeśli otrzymasz telefon, nie rozłączaj się z nią ani nie odmawiaj rozmowy.

Skup się na sobie

Popracuj nad swoją samooceną. Jeśli zmagasz się z potrzebą, prawdopodobnie brakuje ci trochę poczucia własnej wartości. Postaw sobie jakieś cele i zacznij je realizować. Jeśli podczas bycia w związku zaniedbałeś jakies pasje, teraz jest świetny czas aby je odnowić i spędzić nad nimi trochę czasu. Naucz się jakiejś nowej rzeczy. To wszystko pomoże Ci odciagnąć Twoje myśli od rozstania i poprawi Twoje samopoczucie.

Spędzaj czas z przyjaciółmi i poznawaj nowych ludzi

Spędzaj czas z innymi ludźmi. Nie musisz z nimi sypiać, ale spędzanie czasu z innymi kobietami da Twojej byłej znać, że znów jesteś dostępny dla innych i może stracić cię na zawsze. Jeśli nadal jest zainteresowana, może zdecydować, że nadszedł czas, aby wkroczyć i powstrzymać Cię przed szukaniem kogoś innego. Jeśli nie masz ochoty na randkowanie, spędzaj po prostu czas z przyjaciółmi. Podróżuj, baw się, róbcie rzeczy które sprawiają Wam przyjemność. Im więcej kobiet będzie w Waszym towrzystwie, tym lepiej dla Ciebie.

Skontaktuj się z nią

Kolejnym krokiem będzie kontakt z byłą. Nie śpiesz się jednak.

Przejrzyj jeszcze raz wszystko co napisałem w poprzednich krokach. Czy upłynęło wystarczająco czasu? Czy wiesz co poprawić i czy udało Ci się zapanować nad swoimi emocjami? Jeśli tak nie będzie to mam dla Ciebie zła wiadomość – prawdopodobnie polegniesz.

Nie oszukuj siebie samego i odpowiedz na te pytania uczciwie.

W jaki sposób możesz się z nią skontaktować?

Najłatwiej zrobić to poprzez wiadomości tekstowe.Nie pisz pustych wiadomości, nie pytaj co tam słychać po miesiącu nie odzywania się.

Twoja wiadomość powinna być na tyle dobra, aby Twoja ex chciała odpowiedzieć.

Na tak wczesnym etapie na pewno nie poruszaj kwestii powrotu do siebie. Na to może być jeszcze za wcześnie.

Porozmawiaj o Waszej przyszłości

Kiedy już będziecie mieć ze sobą kontakt wystarczająco długo czas porozmawiać o Waszej wspólnej przyszłości.

Chociaż wysyłanie SMS-ówjest powszechnym sposobem komunikowania się w ustabilizowanym związku, takie intymne rozmowy powinny odbywać się osobiście. Zaproś swoją byłą na obiad lub wybierzcie się do ulubionej kawiarni.

Przygotuj swoje słowa. Pierwsza rzecz, którą powiesz swojej byłej, jest niezwykle ważna. Jeśli wypowiesz niewłaściwe słowa, stracisz szansę na odzyskanie jej. Musisz zrozumieć, że nawet jeśli nie jesteście razem, istnieje duża szansa, że nadal żywi do Ciebie silne uczucia.

Dodaj komentarz