Zasada braku kontaktu po rozstaniu. Czym jest i jak stosować?

Zasada braku kontaktu pojawia się w zasadzie wszędzie tam, gdzie chodzi o odzyskanie byłej partnerki czy partnera. Sam wielokrotnie polecałem zastosowanie jej w wielu różnych sytuacjach. Dziś chcę poświęcić tej „metodzie” cały osobny artykuł.

W sieci możesz znaleźć sporo materiałów na temat zasady braku kontaktu, problem jest taki, że zazwyczaj jest on potraktowany po łebkach. Zaraz po rozstaniu, najlepsze co możesz zrobić to odciąć się od ex, co przyniesie Ci wiele korzyści.

Dlatego jeśli trafiłeś na moją stronę i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zasady braku kontaktu i w jaki sposób może ona pomóc Ci odzyskać ex – nie musisz już więcej szukać, bo jesteś w dobrym miejscu. To najbardziej obszerny i wyczerpujący artykuł na temat braku kontaktu po rozstaniu.

Chcę również zaznaczyć, że zasadę można zastosować niezależnie od tego, czy próbujesz odzyskać byłą dziewczynę, czy też byłego faceta. To uniwersalna zasada, która pomaga zarówno facetom jak i kobietom.

Dlatego bez obaw, zaczynajmy!

brak kontaktu po rozstaniu

Czym jest reguła braku kontaktu po rozstaniu?

Czy zasada braku kontaktu to wszystko, czego potrzebuję, aby odzyskać byłą?

Istnieje powszechne błędne przekonanie, z którym zbyt często się spotykam. Wielu moich czytelników popełnia błąd, wierząc, że przestrzeganie zasady braku kontaktu jest wszystkim, aby odzyskać ex z powrotem.

Oczywiście brak kontaktu jest ważnym elementem całego procesu powrotu do ex, natomiast NIE jest jedynym elementem układanki. I chociaż znam przypadki osób, którym udało się odzyskać ex tylko za pomocą braku kontaktu, nie powinno brać się tego za pewnik. W rzeczywistości powiedziałbym, że samo przestrzeganie zasady braku kontaktu to tylko połowa sukcesu.

Dlaczego?

Ponieważ po okresie ciszy będziesz musiał ponownie skontaktować się z ex, odbudować zaufanie, utraconą atrakcyjność i spotkać się kilka razy na żywo, zanim podejmiecie temat powrotu do siebie.

W tym artykule skupiam się na zasadzie braku kontaktu, ale jeśli chcesz poznać cały proces od A do Z, przeczytaj koniecznie mój e-book „Sposób na ex”

Czym jest zasada braku kontaktu? Na czym polega

Zakładam, że nie wiesz do końca na czym to wszystko polega i chciałbyś dowiedzieć się więcej. A skoro ma być to najbardziej obszerny artykuł na ten temat, wyjaśnię wszystko po kolei.

Jaka jest definicja braku kontaktu po rozstaniu?

Pamiętasz, jak wyżej pisałem o tym, że jest to bardzo uniwersalna technika, pasująca do większości sytuacji? W dodatku w teorii jest bardzo prosta do opisania i zrozumienia.

Brak kontaktu – jest to okres czasu, w którym odcinasz się od ex i ograniczasz całkowicie kontakt z nią. Niezależnie od tego, czy pisze do Ciebie smsy, dzwoni, stoi pod drzwiami Twojego mieszkania – ignorujesz ją.

Sam widzisz – w teorii wszystko jest proste i klarowne. Natomiast, jak przełożyć tą teorię na rzeczywistość?

Jak długo powinien trwać okresu braku kontaktu?

Zacznijmy od pierwszej części definicji, która brzmi „jest to określona ilość czasu”. Zatrzymamy się w tym miejscu.

Słowo określona jasno daje nam do zrozumienia, że brak kontaktu nie powinien trwać wiecznie.

Niektórzy źle rozumieją na czym to polega i przeciągają okres ciszy w nieskończoność licząc, że to ich ex sama do nich napisze. Dodając do tego upartość i chęć „wygrania” rozstania, efekt finalnie jest taki, że  nawet nie próbują odzyskać ex. A prawda jest taka, że to zupełnie nie powinno wyglądać w ten sposób.

Powinieneś zastosować brak kontaktu przez określoną ilość czasu – między 20 a 30 dniami,  a potem podjąć działania w kierunku odzyskania ex.

Nie ma jednego uniwersalnej długości, która będzie pasować do wszystkich sytuacji. Przyjęło się, że im bardziej trudne było rozstanie, tym dłuższy okres ciszy powinno się zastosować.

W takim wypadku warto zwrócić też uwagę na inne okoliczności rozstania.

Co spowodowało rozstanie?

Czy było to pierwsze rozstanie, czy któreś z kolei?

Jak długo trwa relacja?

Drugim istotnym czynnikiem jest fakt, że wcześniej ustalone ramy czasowe nie muszą być sztywne i nienaruszalne

Załóżmy, że ustaliłeś 30 dniowy okres braku kontaktu, ale po 15 dniach Twoja ex wariuje i zaprasza Cię na randkę do Twojej ulubionej knajpy.

Co w takiej sytuacji miałbyś zrobić? Czekać kolejne 15 dni? Najlepiej byłoby potrzymać ją jeszcze trochę w niepewności, ale jednocześnie nie aż tak długo i skrócić brak kontaktu do 21.

Mamy za sobą sekcje o ramach czasowych okresu ciszy. Przejdźmy do drugiego zdania definicji, które brzmiało

Niezależnie od tego, czy pisze do Ciebie smsy, dzwoni, stoi pod drzwiami Twojego mieszkania – ignorujesz ją.

Tutaj mamy chyba mniej skomplikowaną sprawę.

Jakakolwiek forma kontaktu

Messenger

Połączenia telefoniczne

Spotkania na żywo

Inne media społecznościowe

Dystansujesz się na określona ilość czasu, co oznacza, że nie możecie kontaktować się przez powyższe.

Jednakże …

Są w życiu sytuacje, w których nie będziemy w stanie całkowicie odciąć się od ex, nawet jeśli mamy ogromne chęci. Co robić w takich przypadkach?

Pracujecie razem

W takim wypadku nie jesteś w stanie całkowicie zignorować swojej ex. Możesz natomiast ograniczyć kontakt do absolutnego minimum.

Jeśli ex  próbuje poruszyć temat związku, musisz bardzo uprzejmie powiedzieć jej, że nie jesteś jeszcze gotowy, aby rozmawiać o związku. Rozmawiasz tylko na tematy związane z pracą, a dopiero gdy ukończysz ten okres ciszy, podejmujesz dalsze działania.

Macie razem dziecko/dzieci

Zmiana zasady braku kontaktu jest w tym przypadku dość prosta. Zastosuj zasadę ograniczanego kontaktu.

Jeśli twój były poruszy cokolwiek na temat waszego dawnego związku, zacznie z tobą flirtować lub zrobi cokolwiek innego, co nie dotyczy dzieci, po prostu nie odpowiadaj lub natychmiast zakończ rozmowę.

Komunikacja z byłym powinna dotyczyć wyłącznie dzieci i to wszystko.

Mieszkacie razem

W tym przypadku również polecam wprowadzić zasadę ograniczonego kontaktu. Z racji tego, że nie jesteś w stanie całkowicie ignorować swojej ex, nie możesz też przecież nie rozmawiać z nią całymi dniami, trzymaj się kilku zasad

Nie rozmawiaj na temat Waszego rozstania, przyczyn, nie szukajcie winnych.

Bądź miły i uprzejmy, ale przez ten czas ograniczonego kontaktu nie wchodź w dłuższe dyskusje

Unikaj kłótni za wszelką cenę

zasada braku kontaktu

Brak kontaktu a poradzenie sobie po rozstaniu

Jeżeli Wasza relacja definitywnie się zakończyła i szukasz rozwiązania, które pomoże Ci przepracować rozstanie – zastosuj regułę braku kontaktu. Mówimy tutaj oczywiście o ograniczenia kontaktu do minimum. Zwróć też szczególną uwage na social media – wspólne zdjęcia razem, wyskakujące powiadomienia – to wszystko potrafi w jednej sekundzie przywrócić wspomnienia, utrudniając zapomnienie o ex i przepracowanie rozstania. Więcej na temat odkochania się po rozstaniu przeczytaj w artykule „Jak się odkochać?”

Brak kontaktu po rozstaniu w procesie odzyskania ex

Drugą opcją wykorzystania tejże reguły jest zastosowanie jej w przypadku chęci odzyskania swojej byłej partnerki. Kiedy jesteście świeżo po rozstaniu, prawda jest taka, że oboje potrzebujecie przestrzeni i czasu na namysł. Największym popełnianym przez facetów błędem jest natychmiastowa próba odzyskania ex, nierzadko błagając i prosząc się o ponowną szansę. Dzieje się tak dlatego, że działamy wtedy w ogromnych emocjach i nie podejmujemy racjonalnych decyzji. Dlatego zamiast zostawiać wszystko w rękach przypadku, najlepiej dać sobie czas na ochłonięcie i pozwolić partnerce za sobą zatęsknić. Jeżeli rozstaliście się w dobrych relacjach i dotychczas rozmawaliście ze sobą, być może nawet wpadacie na siebie w róznych miejscach daj subtelnie znać swojej ex, że przez jakiś czas nie będziesz dostępny.

facet

Co robić podczas okresu braku kontaktu

Przechodzimy do tematu równie bardzo ważnego, a często pomijanego.

Być może nie polubisz mnie za to co teraz napiszę, ale czuje, że powinienem to zrobić.

Zastosowanie okresu ciszy nie polega na siedzeniu z założonymi rękami i czekaniu na ostatni jego dzień. W zasadzie, to powinien być jego zupełną przeciwnością. Bardzo często zdarza mi się zauważać, że ludzie są zbyt leniwi i czekają, aż wszystko zrobi się samo. Chcą odzyskać ex, ale najlepiej przy zerowym wkładzie pracy ze swojej strony.

Sama zasada braku kontaktu nie polega tylko na próbie sprawienia, by Twoja byłą za Tobą zatęskniła. Chodzi również o odbudowanie siebie jako osoby i zmiany, którą zauważy Twoja ex i nie będzie mogła Ci odmówić. Tak więc, ignorując swoją ex, powinieneś jednocześnie pracować nad sobą, aby stać się najlepszą wersją siebie, jaka kiedykolwiek istniała.

Przede wszystkim, musisz pamiętać o jednej, bardzo istotnej rzeczy. Wasz związek się rozpadł. A jeśli do tego doszło, oznacza to, że coś nie funkcjonowało tak jak trzeba. Dlatego podczas okresu braku kontaktu powinieneś skupić się na naprawie tych słabości, przez które się rozstaliście oraz na poprawie swojej aparycji.

Dla przykładu – jeśli miałeś problemy z zazdrością i to był powód Waszego rozstania – powinineś popracować nad tym aspektem i sprawić, aby w przyszłości nie był on przyczyną rozpadu relacji. Pamiętaj o tym, że Twoja ex nie wróci do Ciebie, póki nie przekona się, że coś się zmieniło.

Drugim aspektem jest po prostu aspekt fizyczny.

Rozwijaj swoje hobby, zadbaj o aktywność fizyczną, spotykaj się z innymi kobietami aby przypomnieć sobie cały ten proces. Zadbaj o swój styl, złap trochę słońca, odśwież fryzurę. Po prostu stań się odrobinę lepszym człowiekiem, niż jesteś teraz.

Podsumowanie

Jak widzisz zasad braku kontaktu po rozstaniu ma dwojakie zastosowanie. Jest naturalnym odruchem, kiedy chcemy zapomnieć o ex i pójść dalej ze swoim życiem. Jezeli cierpisz po rozstaniu i po przeczytaniu artykułu dalej nie wiesz co zrobić, aby przepracować rozstanie i stanąć ponownie na nogi, zachęcam Ciebie do zapoznania się z moim poradnikiem na ten temat w TYM miejscu.

Reguła brak kontaktu jest również stosowana w procesie odzyskania byłej partnerki. Odpowiednio zastosowana i przeprowadzona pomoże Ci odbudować swoją pewność siebie, zdystansować się nieco do całej sytuacji i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Gdy emocje opadną, będziesz miał dużo większe szanse na odzyskanie swojej partnerki. Cały proces odzyskiwania ex krok po kroku (włączając w to zasadę braku kontaktu) wraz szczegółowymi przykładami opisałem w ebooku „Sposób na ex” Znajdziesz tam pełną strategię opartą na wiedzy autora oraz doświadczeniu zebranym przez wiele lat pomocy tysiącom mężczyzn i kobiet.

Dodaj komentarz