Swiatmezczyzn.pl

Relacje damsko-męskie i nie tylko!

Brak kontaktu po rozstaniu. Czym jest i jak stosować?

Brak kontaktu po rozstaniu. Czym jest i jak stosować?

Zerwanie nigdy nie jest łatwe. Nawet jeśli wiesz, że to właściwa decyzja, nadal może być trudno przeboleć stratę ukochanej osoby. Zaraz po rozstaniu, najlepsze co możesz zrobić to odciąć się od ex, co przyniesie Ci wiele korzyści. Mówimy tutaj o zasadzie brak kontaktu po rozstaniu. W tym artykule dowiesz się czym jest, jakie ma zastosowanie i czy warto ją zastosować.

brak kontaktu po rozstaniu

Czym jest reguła braku kontaktu po rozstaniu?

Reguła brak kontaktu po rozstaniu z definicji to czas, w którym nie ucinasz jakikolwiek kontakt ze ex po to, abyście oboje mogli odpocząc od siebie i tego co się stało. To czas dla Was, aby ochłonąć i z innej perspektywy sporzjeć na Waszą relację. Regułę braku kontaktu warto zastosować w dwóch przypadkach.

Po pierwsze, kiedy rozstanie dało nam w kość, byliśmy w związku z toksyczną osobą i chcemy jak najszybciej się po tym pozbierać.

Druga sytuacja kiedy pomimo rozstania dalej czujemy, że koniec związku jest błędęm i pragniemy odzyskać ex partnerkę

W obu przypadkach chodzi o ograniczenie kontaktu do absolutnego minimum, a co za tym idzie:

  • Brak wiadomości tekstowych
  • Brak rozmów telefonicznych
  • Brak „prowokowania” spotkań
  • Brak stalkowania na mediach społecznościowych
  • Nie kontaktowanie się poprzez wspólnych znajomych

kobieta

Brak kontaktu a poradzenie sobie po rozstaniu

Jeżeli Wasza relacja definitywnie się zakończyła i szukasz rozwiązania, które pomoże Ci przepracować rozstanie – zastosuj regułę braku kontaktu. Mówimy tutaj oczywiście o ograniczenia kontaktu do minimum. Zwróć też szczególną uwage na social media – wspólne zdjęcia razem, wyskakujące powiadomienia – to wszystko potrafi w jednej sekundzie przywrócić wspomnienia, utrudniając zapomnienie o ex i przepracowanie rozstania. Więcej na temat odkochania się po rozstaniu przeczytaj w artykule „Jak się odkochać?”

Brak kontaktu po rozstaniu w procesie odzyskania ex

Drugą opcją wykorzystania tejże reguły jest zastosowanie jej w przypadku chęci odzyskania swojej byłej partnerki. Kiedy jesteście świeżo po rozstaniu, prawda jest taka, że oboje potrzebujecie przestrzeni i czasu na namysł. Największym popełnianym przez facetów błędem jest natychmiastowa próba odzyskania ex, nierzadko błagając i prosząc się o ponowną szansę. Dzieje się tak dlatego, że działamy wtedy w ogromnych emocjach i nie podejmujemy racjonalnych decyzji. Dlatego zamiast zostawiać wszystko w rękach przypadku, najlepiej dać sobie czas na ochłonięcie i pozwolić partnerce za sobą zatęsknić. Jeżeli rozstaliście się w dobrych relacjach i dotychczas rozmawaliście ze sobą, być może nawet wpadacie na siebie w róznych miejscach daj subtelnie znać swojej ex, że przez jakiś czas nie będziesz dostępny.

Jak długo powinna trwać zasada braku kontaktu?

Tak naprawdę zależy od rodzaju rozstania, jakie miałeś, oraz od tego, w jakim stani teraz się znajdujesz i jak szybko jesteś w stanie stanąć na nogi. Ogólnie przyjętym okresem minimum jest okres od 3 tygodni do miesiąca. Jeśli jednak uważasz, że Twoje rozstanie było wyjątkowo złe, rozstaliście się w bardzo złych emocjach, powinieneś przedłużyć ten okres do 60, a nawet 90 dni.

facet

Co robić podczas tego okresu?

Zacznij żyć swoim życiem. Rób wszystko, na co masz ochotę, co poprawi Twoje samopoczucie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem i dbaj o siebie, bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Pamiętaj, że ten okres jest dla Ciebie, abyś nabrał z powrotem pewności siebie i energi po rozstaniu. Rozwijaj swoje hobby, zadbaj o aktywność fizyczną, spotykaj się z innymi kobietami aby przypomnieć sobie cały ten proces. To czgeo potrzebujesz to całkowita zmiana swojego podejścia. Musisz zdać sobie sprawę, że nie potrzebujesz swojej byłej, aby ponownie być szczęśliwą osobą. To, czy będzie ona w Twoim życiu nie wpływa na Twoje poczucie własnej wartości.

Co zrobić, gdy mieszkamy razem, mamy dzieci?

Jeżeli widujecie się osobiście, zastosuj zasadę ograniczonego kontaktu. Bywają sytuacje, w których przestrzeganie zasady całkowitego braku kontaktu jest po prostu niemożliwe do zrealizowania. Na przykład gdy razem pracujecie, mieszkacie czy macie razem dzieci. Zdaję sobie sprawę, że wyprowadzenie się z dnia na dzień czy zmiana pracy jest niemożliwa, dlatego zasada ograniczonego kontaktu będzie idealnym kompromisem w tej sytuacji.

  • Nie inicjujesz kontaktu z własnej woli – rozmawiajcie tylko na tematy, które musicie poruszyć
  • Gdy Twoja ex sama do Ciebie zagaduje – bądź miły i sympatyczny, jednak staraj się nie rozwijać głębszej dyskusji
  • Nie poruszaj tematu Waszego rozstania, nawet jeśli jest to jej inicjatywa – na to przyjdzie jeszcze czas

Podsumowanie

Jak widzisz zasad braku kontaktu po rozstaniu ma dwojakie zastosowanie. Jest naturalnym odruchem, kiedy chcemy zapomnieć o ex i pójść dalej ze swoim życiem. Jezeli cierpisz po rozstaniu i po przeczytaniu artykułu dalej nie wiesz co zrobić, aby przepracować rozstanie i stanąć ponownie na nogi, zachęcam Ciebie do zapoznania się z moim poradnikiem na ten temat w TYM miejscu.

Reguła brak kontaktu jest również stosowana w procesie odzyskania byłej partnerki. Odpowiednio zastosowana i przeprowadzona pomoże Ci odbudować swoją pewność siebie, zdystansować się nieco do całej sytuacji i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Gdy emocje opadną, będziesz miał dużo większe szanse na odzyskanie swojej partnerki. Cały proces odzyskiwania ex krok po kroku (włączając w to zasadę braku kontaktu) wraz szczegółowymi przykładami opisałem w ebooku „Jak odzyskać byłą”. Znajdziesz tam pełną strategię opartą na wiedzy autora oraz doświadczeniu zebranym przez wiele lat pomocy tysiącom mężczyzn i kobiet.

4/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę