Jak wyjść z friendzone? Sprawdzona strategia

Jak wyjść z friendzone?

Friendzone – co to znaczy?

Friendzone, nazwa zapożyczona z języka angielskiego jest miejscem do którego absolutnie nikt nie chciałby się dostać. Niemniej, coraz więcej mężczyzn coraz częściej przez brak odpowiedniej wiedzy oraz działań trafiają do szufladki „przyjaciela” z której pomimo wielu starań nie potrafią się wydostać. Uwierz mi, samemu wielokrotnie zdarzało mi się trafić do friendzone, ale udało mi się zdobyć wiedzę na temat tego w jaki sposób wyjść z friendzone. Dowiesz się, jakie podjąć kroki aby wydostać się z friendzone i nigdy więcej tam nie trafić!

Zacznijmy od początku, czym właściwie jest ten mityczny friendzone i w jaki sposób się w nim znalazłeś?

W zasadzie friendzone to sytuacja, w której czujesz coś do dziewczyny, natomiast ona traktuje Cie jedynie jako przyjaciela. Oczywiście jeżeli obu stronom pasuje taki układ, nie ma w tym nic złego, jednak gdy pragniesz, aby ona stała się Twoja dziewczyną musisz być ze sobą szczery – w takim wypadku jest to po prostu forma odrzucenia. Kobiety bardzo często wybierają taką forme, zamiast bezpośredniego kosza z kilku powodów:

  1. Macie wspólnych znajomych, często spotykacie się wspólnie z innymi znajomymi, więc nie chcą aby było niezręcznie

2. Chcą mieć Cię w swoim życiu jako kolegę, a nie potencjalnego chłopaka.

3. Nie mają odwagi i boją się powiedzieć to wprost, zatem wybierają łagodniejszą formę.

Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość! Taką sytuację da się obrócić na Twoją korzyść i jest możliwe wyjście z friendzone. Nie będzie to oczywiście banalnie proste, wymaga to Twojego zaangażowania oraz samozaparcia. Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle znalazłeś się w takiej sytuacji?

Błędy, przez które znalazłeś się w friendzone. Jak wyjść z friendzone?

jak wyjść z friendzone
  1. Jesteś zbyt miłym gościem

Mężczyźni którzy nie są obyci w temacie, nie mający doświadczenia często popełniają ten błąd. Wydaje im się, że jeżeli będą blisko dziewczyny, będąc na każde jej zawołanie ona w końcu ich doceni i zaproponuje związek. Jeżeli popełniasz te błędy:

  • jesteś na jej każde zawołanie, zgadzasz się na każde spotkanie, na jej wiadomości odpisujesz od razu, bo boisz się, że może się na Ciebie pogniewać

  • nie masz własnego zdania, zgadzasz się ze wszystkim co ona mówi

  • robisz jej prezenty bez okazji

  • zmieniasz dla niej swoje plany

  • pełnisz rolę „psiapsiółki”, czyli wysłuchujesz o jej problemach, a co gorsza o innych facetach

Takie sytuacje działają na Twoją niekorzyść, co prawda pogłębiasz z nią w ten sposób relacje ale dalej na stopie koleżenskiej. Działając w ten sposób nie uda Ci się wyjść z friendzone.

  1. Nie robisz rzeczy, które pozwolą Ci na wzbudzenie pożądania

Bazując na doświadczeniu swoim i innych, muszę jasno stwierdzić, że największym błędem przez który wpadamy w friendzone jest brak działania. Z jakiegoś powodu, być może z powodu obawy przed odrzuceniem, nieśmiałością, nie potrafimy postawić sprawy jasno. Skąd dziewczyna ma wiedzieć, że chcesz z nią być, jeżeli jej tego nie pokazujesz? Większość mężczyzn znalazła się w friendzone na swoje własne życzenie, gdyż zabrakło im odwagi do wyrażenia swoich uczuć. Wasza relacja od początku powinna być nastawiona na flirtowanie, wzbudzanie pożądania i atrakcyjności. Jezeli tak się nie stanie, zostaniesz sprowadzony w ciemną otchłań friendzone i czeka Cie sporo pracy, aby wyjść z friendzone.

Jak wyjść z friendzone? 9 skutecznych kroków

Przechodzimy zatem do sedna artykułu, co powinieneś zrobić, jeżeli chcesz ją zdobyć i wydostać się z friendzone?

Krok 1. Nie prześladuj jej.

Zasypiając myślisz o niej. W ciągu dnia nie możesz się pozbyć z głowy mysli o niej. Zastanawiasz się, kiedy się znowu spotkacie, być może sam prowokujesz takie spotkania. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kobiety bardzo szybko to zauważą. Jest to totalnie nieatrakcyjne zachowanie i dosyć niezręczna sytuacja. Zajmij się czym innym, czymkolwiek co odwiedzie Twoje myśli na inne tory.

Krok 2. Czas na przerwę

To czas abyś się zdystansował. Jeżeli jest Ci ciężko, znajdź coś, co zajmie Ci czas. Pozwól jej za sobą zatęsknić, ona musi zrozumieć, że nie jesteś na każde jej zawołanie. Zostało udowodnione, że ludzie cenią wysoko to, czego nie mogą mieć, albo czego mają mało. Ona z pewnością zauważy, że sytuacja nieco się zmieniła i kto wie, być można sama zacznie zabiegać o Twoją uwagę? Nie popadaj również w skrajność – powinieneś być mniej dostępny, ale zachowaj umiar, dalsze spotkania będą Ci ciągle potrzebne, jeżeli naprawdę chcesz wyjść z friendzone.

Krok 3. Zachowaj równowagę

W każdym związku, w każdej relacji chodzi o zachowanie odpowiedniego balansu. Jak wygląda Wasza relacja? Kto wychodzi zazwyczaj z inicjatywą? Jeżeli to Ty zawsze do niej dzwonisz, odpisujesz od razu na wiadomości tekstowe a jej wcale się z tym nie śpieszy czas to zmienić. Przestajesz odpowiadać od razu na jej wiadomości, przestajesz rozwiązywać jej problemy, przestajesz słuchać o innych facetach. Dajesz jej do zrozumienia, że nie jest już Twoim całym światem a ty jesteś ciekawym facetem, który ma co w życiu robić.

Krok 4. Zainwestuj w siebie

Chcąc stać się mężczyzną jej marzeń, musisz w sobie coś zmienić. Chodzi o zmianę postrzegania Twojej osoby. Zapisz się na siłownie, popracuj nad sprawnością fizyczną. Oprócz oczywistej korzyści w postaci lepszego wyglądu zyskasz coś więcej – pewność siebie, która będzie kluczowa w procesie poderwania jej. Zajmij się rzeczami, które od zawsze chciałeś zrobić. Znajdź hobby, dla kobiet facet który ma pasje jest bardzo pociągający.

Krok 5. Poszerzaj grono znajomych

Stale poszerzaj grono znajomych. Zazwyczaj wygląda to tak, że jeżeli ktoś nie ma znajomych to nie ma również dziewczyny. To bardzo ważne, abyś miał szerokie grono znajomych, a jeśli jest w nim dużo dziewczyn tym lepiej dla Ciebie.

friendzone co to jest

Krok 6. Spotykaj się z innymi dziewczynami

Każda forma kontaktu z innymi kobietami będzie w porządku. Jeżeli brakuje Ci odwagi i nie możesz się jeszcze przełamać, zacznij od portali randkowych. Zacznij to robić bez żadnych oczekiwań, poprawiaj swoje umiejętności socjalne. Możesz wzbudzić zazdrość u swojej wymarzonej wybranki, w tym celu rozsądnie używaj mediów społecznościowych. Więcej o tym napisałem w swoim ebooku, który możesz pobrać TUTAJ.

Krok 7. Poproś ją o przysługę

W psychologii nazywany efektem Benjamina Franklina. Jeżeli to Ty ciągle wyświadczasz jej przysługi w ramach równowagi poproś, aby ona zrobiła coś dla Ciebie. W ten sposób zwiększysz jej zaangażowanie w Waszą relacje i staniesz się dla niej atrakcyjny.

Krok 8. Flirtuj i zadbaj o kontakt fizyczny

Zazwyczaj największym błędem popełnianym przez mężczyzn, skutkującym zaszufladkowaniem jako przyjaciel i pozbawiającym możliwości wyjścia z friendzone jest brak działania w aspekcie flirtu i budowania napięcia emocjonalnego. Jest to kluczowy element, który pozwoli Ci na zmianę postrzegania Twojej osoby. Większość mężczyzn jest przerażona kiedy usłyszy, że jest to kluczowy element, boją się co dziewczyna pomyśli, boją się, że ich odrzuci i już nigdy jej nie zdobędą. Zamiast tego, zostają w bezpiecznym i komfortowym miejscu – friendzone na zawsze. Podstawa to kontakt fizyczny, zaczynaj od małych rzeczy, nie śpiesz się – to nie zawody. Komplementuj ją, podkreślając jej atuty.

Krok 9. Pocałuj ją

Jeżeli upłynęło już trochę czasu, stosujesz się do poprzednio opisanych kroków i zauważasz róznicę, czas na wykonanie ostatniego i najtrudniejszego kroku – pocałunku. To ostatni element całej układanki. Możesz wyrazić swoje uczucia co do niej, być naprawdę szczerym i powiedzieć jej prawdę. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, możesz najpierw zaprosić ją na randkę.

Co, jeśli mimo wszystko zostałeś odrzucony?

Jeżeli wszystko zawiodło, zastosowałeś się do wszystkich kroków i dałeś z siebie wszystko a mimo to, ona dalej nie widzi w Tobie materiału na chłopaka – co wtedy? Moja odpowiedź może być brutalna i trudna do przyjęcia – odejdź. Zaakceptuj jej decyzje, bądź ze sobą szczery i nie pozostawiaj sobie złudzeń. Będzie to trudna decyzja, zapewne będziesz cierpiał ale z biegiem czasu jeszcze sobie za nią podziękujesz. Nie obwiniaj się – zrobiłeś wszystko, co mogłeś, po prostu nie jesteście sobie pisani. Pamiętaj, że mimo niepowodzenia podjąłeś próbę i wyszedłeś z friendzone – a przynajmniej próbowałeś.

Czy powinienem dalej się z nią przyjaźnić?

Po pierwsze, w przypadku odrzucenia – daj sobie i jej czas. Dzięki temu przemyslisz sprawe na chłodno, bez emocji. Jeżeli minie już kilka miesięcy a ty dalej coś do niej czujesz i nie jesteś w stanie wyzbyć się tego pożądania – musisz zerwać kontakt – całkowicie. W innym wypadku cały czas będziesz cierpiał i nigdy nie pójdziesz dalej ze swoim życiem. Z kolei, jeżeli zaakceptowałeś odrzucenie i świadomie wybierzesz pozostanie w friend zone – jest to możliwe. Decyzja należy do Ciebie.

Jak wyjść z friendzone? Podsumowanie

A więc dotarłeś do końca artykułu, mam nadzieje, że był dla Ciebie przydatny. Pamiętaj, że w procesie wyjścia z friendzone ważna jest samodyscyplina. Serdecznie zapraszam Cię do przeczytania mojego poradnika na temat tego w jaki sposób wyjść z friendzone – krok po kroku. Sprawdzona strategia, które pomogła setkom moich klientów – teraz może pomóc także Tobie. Jeżeli masz jakieś pytania – zapraszam do kontaktu. Powodzenia!

Dodaj komentarz