Swiatmezczyzn.pl

Relacje damsko-męskie i nie tylko!

Jak odzyskać dziewczynę. Krok po kroku

Jak odzyskać dziewczynę. Krok po kroku

Jeżeli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie rozstałeś się właśnie ze swoją partnerką. Przyjaciele starają się Cię pocieszać, prawdopodobnie mówią, że będzie Ci bez niej lepiej. Ty jednak w głębi duszy wiesz, że to nieprawda i pragniesz ją odzyskać. Być może poszedłeś nawet o krok dalej i próbowałeś namówić ją do powrotu, ale nic z tego nie wyszło. To dlatego, że odruchowe działania które podejmujesz pod wpływem emocji mogą tylko pogorszyć sytuacje. Potrzebujesz konkretnego planu działania, który pokaże Ci w jaki sposób odzyskać byłą dziewczynę.

jak odzyskać dziewczynę

Jak odzyskać dziewczynę?

Krok 1. Przeanalizuj przyczyny Waszego rozstania

Jakkolwiek bolesne będzie powracanie do Waszego rozstania, to kluczowe, abyś dowiedział się jaka jest realna przyczyna Waszego rozstania. Pamiętaj, że w odzyskaniu dziewczyny nie chodzi tylko o sam fakt powrotu do siebie. To nowa szansa dla Was, abyście spróbowali odbudować Waszą relacje od nowa, naprawić swoje błędy z przeszłości i więcej ich nie popełniać. Jeżeli to Ty zawiniłeś, będziesz musiał udowodnić, że się zmieniłeś i nie popełnisz już tych samych błędów. Gdy nie jest dla Ciebie do końca jasne, z jakiego powodu się rozstaliście, przeanalizuj najczęstsze powody rozstań i zastanów się, czy któreś pasuje do Waszej sytuacji. To ważne i pomoże Ci odzyskać dziewczynę.

#1. Brak namiętności

W każdym dłuższym związku przychodzi moment „kryzysowy”. Cały zapał, pożądanie i emocje opadają. Wydaje się Wam, że związek się wypalił, że nie kochacie już drugiej osoby. Każdy związek przechodzi przez różne etapy, z których faza namiętności jest właśnie najkrótsza. Ważne jest, aby zdać sobie z tego sprawę i stale się zaskakiwać, by nie wpuścić rutyn do związku.

2# Utracona atrakcyjność

Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Być może po jej zdobyciu przestałeś się starać i przestałeś być dla niej atrakcyjny? Bądź ze sobą szczery i odpowiedz na kilka pytań:

  • Czy to Ty zawsze wykonujesz pierwszy kontakt/rozmowę, wysyłasz wiadomości tekstowe?

W związku chodzi o równowagę, jeżeli tylko z Twojej strony wychodzi zainteresowanie prawdopodobnie będzie to oznaczało, że jej zainteresowanie Tobą nie jest już na tak wysokim poziomie.

  • Cały czas powtarzasz jej, że jest dla Ciebie wszystkim i najlepszym co w życiu Cie spotkało

Nie zrozum mnie źle, to oczywiście ważne, żeby poczuła się doceniona, natomiast w Twoim życiu powinny być też inne ważne rzeczy, które zajmują Ci czas. Dużo osób po pewnym czasie przebywania w związku stopniowo rezygnują z rzeczy które niegdyś ich zajmowały. Skupiają się tylko i wyłącznie na partnerce, a gdy związek się zakończy, nie wiedzą co mają ze sobą zrobić.

  • Próbujesz ją przekupić gdy jest zła, nawet gdy wiesz, że to nie Twoja wina
  • Zgadzasz się na wszystko co powie, o co Cię poprosi.
  • Kto podejmował decyzje w Waszym związku? Ty czy ona?

Jeżeli dochodzi do takich sytuacji musisz wiedzieć, że stajesz się w jej oczach nieatrakcyjny. Mężczyzna w związku musi być liderem, musi przewodzić, mieć swoje wartości i zdanie. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku, ponieważ dobra komunikacja i przedyskutowanie ważnych decyzji to podstawa.

#3 Wpływ innych ludzi na relacje

Często dochodzi do sytuacji, podczas której partnerzy to nie jedyne osoby zainteresowane tą relacją. Nie ma nic złego w zasięganiu opini i porad przez najbliższych ale nie powinniśmy pozwalać aby inni ludzie wpływali na nasz związek.

#4. Przesadna zazdrość

Nie ma nic złego w byciu zazdrosnym o swojego partnera, zdrowa zazdrość świadczy o tym, że dalej pożądamy drugiej osoby i boimy się, że możemy ją stracić. Inaczej sprawa ma się w przypadku przesadnej zazdrości, wręcz stalkowaniu swojego partnera. Jeżeli nie ufasz swojej kobiecie, ciągle ją o coś bezpodstawnie podejrzewasz, bądź pewien, że w końcu powie dość. Jeżeli chcesz odzyskać dziewczynę, musisz pokazać jej, że się zmieniłeś.

kobieta

Krok 2 Odetnij się

To co zaraz przeczytasz może przeczyć wszelkim Twoim przekonaniom, lecz to kluczowe, byś się do tego zastosował. To sprawdzona i przetestowana metoda, polegająca na .. braku kontaktu ze swoją ex. Dlaczego? Po pierwsze, zaraz po rozstaniu nie działasz racjonalnie, tylko polegasz na emocjach i jest niemal pewne, że będziesz popełniał błędy, które być może zaprzepaszczą Twoją szanse na odzyskanie dziewczyny. Oboje potrzebujecie teraz czasu, spojrzenia na temat Waszego rozstania z boku, wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Jeżeli nie możesz całkowicie odciąć się od swojej byłej, bo na przykład mieszkacie razem, czy macie dzieci – zastosuj zasadę ograniczonego kontaktu, bądź miły i przyjacielski, ale nie podejmuj na razie tematu Waszej relacji. Stosując tą metodę pokazujesz jej, że z Tobą wszystko w porządku w dodatku jesteś niedostępny – a jesteśmy tak zbudowani, że chcemy mieć to czego mieć nie możemy.

Jak długo stosować zasadę braku kontaktu?

Wszystko zależy po pierwsze od stażu Waszego związku a po drugie i najważniejsze od przyczyny rozstania. Dlużej będziemy stosować tą strategie w przypadku gdy doszło do zrady, krócej, jeżeli poszło o błachostkę. Przyjmuje się, że okres odcięcia się powinien trwać minimum kilka tygodni.

ZOBACZ TEŻ: JAK SIĘ ODKOCHAĆ?

Krok 3. Zadbaj o siebie

Jestem zdania, że każdy człowiek powinien mieć jakąś pasję. Jeżeli w czasie trwania Waszego związku zaniedbałeś swoja pasję lub jest coś, co zawsze chciałeś zrobić – teraz jest na to czas. Wyjdź ze swojej strefy komfortu – naucz się gotować, ucz się nowych rzeczy, pielęgnuj swoje hobby. Być może zauważyłeś, że przybyło ci kilka nadprogramowch kilogramów? Przypomnij sobie Wasze początki. Pamiętaj, że musisz przypomnieć jej chłopaka w którym się niegdyś zakochała. Skup się na sobie, nie myśl obsesyjnie tylko o jej odzyskaniu. Nie odzyskasz jej będąc załamanym gościem, błagającym o kolejną szansę.

Krok 4. Poznawaj nowych ludzi.

Wyjdź do ludzi, spotykaj się ze swoimi znajomymi, podróżuj, zwiedzaj nowe miejsca. Ale przede wszystkim – poznawaj nowe dziewczyny. Nie mam tutaj na myśli szukania sobie nowej miłości, przecież najbardziej na świecie chcesz odzyskać swoją ex, prawda? Zatem, po co Ci to? Obcowanie z innymi kobietami podniesie Twoją pewność siebie, uwierzysz w siebie i staniesz się niezależny. Dodatkowo, jeśli dobrze to rozegrasz możesz wzbudzić u swojej byłej zazdrość i sprawić, by sama się Tobą zainteresowała.

Krok 5. Uważaj na pułapki

Pułapki czyhają na każdym kroku. Mogą zrujnować Twoje starania i sprawić, że będziesz musiał zaczynać od początku. Po pierwsze, tak jak zawarłem w poprzednim kroku powinieneś spotykać się z dziewczynami, natomiast tak zwany seks na pociesznie w mojej opinii nie jest najlepszym rozwiązaniem. Świat jest mały, Twoja była może się o tym dowiedzieć i mimo to, że przecież nie jesteście teraz razem już nigdy Ci tego nie wybaczy. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn działają pod wpływem emocji, nie zawsze racjonalnie. Po drugie – odradzam tzw. pijackich telefonów i smsów. Będąc pod wpływem na pewno wydaje Ci się, że to świetny pomysł – zadzwonię i odzyskam dziewczynę w mgnieniu oka. Tak jednak nie będzie, potrzebujesz świeżego umysłu i opanowania.

Krok 6. Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe w dzisiejszych czasach to potężne narzędzie. W zależności w jaki sposób będziesz ich używał, może przynieść Ci pozytywne lub negatywne konsekwencje. W jaki sposób użyć ich, aby skutecznie odzyskać dziewczynę?

Czego nie robić? Postaraj się nie postować postów po których Twoja była dowie się, że cierpisz, nie możesz się pozbierać. Nie wstawiaj smutnych cytatów, złośliwych memów o kobietach – to tylko utwierdzi ją w przekonaniu, że dobrze się stało. Media społecznościowe to świetny sposób, aby wzbudzić w niej zazdrość. Dodawaj nowe zdjęcia ze znajomymi czy z nowo poznanymi osobami, oznaczaj ludzi pokazując, że masz co robić i nie zamknąłeś się w sobie.

ZOBACZ TEŻ: JAK WYJŚĆ Z FRIENDZONE. SPRAWDZONA STRATEGIA

Krok 7. Odzyskaj ją

Kiedy wszystkie zmiany zostaną wypracowane, pojawiasz się ponownie w jej życiu, zmieniony. Musisz jej udowodnić czynami, nie słowami że zostawiasz przeszłość za sobą i nie popełnisz ponownie tych samych błędów. Jeżeli w Waszym związku problemem była Twoja przesadna zazdrość i przy pierwszej lepszej okazji znowu ją okażesz – to koniec. Jeśli byłeś zbyt nudny i przeidywalny – teraz zmieniłeś się i zainteresowałeś się nowymi ciekawymi rzeczami, jesteś niezależny i nie będziesz stawiał jej na piedestale.

Na pierwszy kontakt po rozstaniu polecam wiadomości tekstowe. Dzięki temu masz czas aby przemyśleć, co chcesz napisać, nie dajesz się ponieść emocjom. Nie rzucaj się od razu na głęboka wodę, pośpiech nie jest wskazany. Po pewnym czasie zaproś ją na przyjacielskie spotkanie, udowodnij, że warto do Ciebie wrócić i wzbudź w niej zaangażowanie. Cały etap pierwszego kontaktu i spotkania, wraz z gotowymi przykładami omówiłem w moim poradniku „Jak odzyskać byłą dziewczynę”

Jak odzyskać dziewczynę, jeżeli jesteśmy w związku na odległość?

W takim przypadku zastosuj się do opisanych wcześniej kroków. Jedyną zmianą, jest oczywiście brak spotkań na żywo. Zamiast tego możesz widywać się za pomocą kamerek internetowych. Pamiętaj tylko, że nic nie zastąpi kontaktu fizyczynego i wszelkich korzyści, który za sobą niesie.

Jak odzyskać dziewczynę, jeżeli ma już innego?

Chciałbyś odzyskać dziewczynę, ale ona ma już innego? Nie będę owijał w bawełnę – to już nieco skomplikowana sytuacja. Po pierwsze, istotnym jest powód dla którego z nim jest. Są dwie opcje. Pierwsza z nich jest taka, że jest w tak zwanym związku na pocieszenie. To dla Ciebie dobra wiadomość. Takie związki nie trwają zbyt długo, także cierpliwości i będziesz miał swoją szansę. Druga opcja jest taka, że znalazła sobie nową miłość. To radziej spotykana opcja, choć oczywiście możliwa, tym bardziej, jeśli od Waszego rozstania mineło już trochę czasu. W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego jak czekać. Przestrzegam Cie przed popełnieniem błędu, który zazwyczaj popełniali moi klienci – nie próbuj jej przekonywać ani błagać ją o rozstanie z tym chłopakiem. Uwierz mi, takie działanie przynosi skutek odwrotny do zamierzonego.

Jak odzyskać dziewczynę, gdy ją zdradziłem.

Przede wszystkim – nic na siłę. Zdrada niesiele za sobą wiele negatywnych konsekwencji, powoduje wiele cierpień i upokorzeń. Zastanów się, dlaczego to zrobiłeś – będziesz musiał udowodnić, że to nigdy więcej się nie powtórzy. Zbierz się na szczerość i przeproś kobietę. Jeżeli naprawdę chcesz ją odzyskać, musisz postawić się w jej sytuacji. Daj jej przestrzeń i czas, aby przepracować to, co się właśnie stało. Bądź świadom, że to Ty musisz odbudować zaufanie, że została zraniona i przez długi czas może być dla ciebie złośliwa i oschła.

4.4/5 - (233 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę