Jak się odkochać? Sprawdzone porady

Z pewnością znaczna część mężczyzn na świecie odczuwa smutek po rozstaniu z miłością swojego życia. Ciągłe myśli krążące po głowie oraz nieustanne idealizowanie ex sprawiają, że ciężko pogodzić się z nową rzeczywistością. Jak się odkochać? Niestety sprawa dotycząca uczyć po rozstaniu nie jest łatwa. Przytłaczające myśli zaprzątają umysł i nie pozwalają wrócić do rzeczywistości. Mam na to radę. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które poskutkują tym, że zapomnisz o swojej byłej. Zanim jednak opowiem Ci o sposobach na poradzenie sobie z zawodem miłosnym, chcę abyś wiedział, że utraconą miłość da się odzyskać. Szczegółowo opisałem strategię odzyskiwania byłej dziewczyny w moim poradniku do którego serdecznie Cię zapraszam.

Jak się odkochać? Sprawdzone porady

Pierwszy krok ku wolności 

Oczywiście pierwszym krokiem w stronę tego, jak się odkochać jest pogodzenie się z rozstaniem. Warto na początku odreagować w sposób, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Moje propozycje to wyjście na imprezę czy koncert, szczera rozmowa z bliską osobą lub po prostu poddanie się nadmiernym emocjom. Płacz w tym przypadku może być dobrym sposobem na wyładowanie napięcia. 

Ważne jest to, aby przestać robić sobie złudne nadzieje na powrót do byłej dziewczyny. Zastanawiasz się, jak się odkochać, więc z pewnością chcesz zamknąć Wasz wspólny rozdział raz na zawsze. Uświadom sobie, że już nic z tego nie będzie, a przed Tobą stoi nowa, lepsza przyszłość.

jak zapomnieć

Zdystansuj się

Jednym z pierwszych i podstawowych kroków jakie powinieneś zrobić, chcąc odkochać się w dziewczynie to ucięcie jakichkolwiek kontaktów. Pod każdym względem. Największym problemem w procesie odkochiwania się jest fakt, że dalej tą osobę widujesz. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach oprócz widywania się na żywo, częściej widujemy się w mediach społecznościowych. Zadbaj o to, aby nie wyświetlała Ci się w aktualnościach, w przeciwnym wypadku będziesz dalej cierpiał. Musisz zostawić przeszłość za sobą a zamiast tego skupić się na lepszej przyszłości.

Zajmij czymś myśli

Sam doskonale rozumiem, jak to jest, kiedy myśli nieustannie krążą wokół byłej dziewczyny. Ciągłe wspomnienia wspólnych chwili nie dają zaznać spokoju psychicznego. Dodatkowo wszystkie miejsca, które wspólnie odwiedzaliśmy, czynności razem wykonywane… To wszystko potrafi niesamowicie przytłaczać. Na szczęście jest na to sposób, który daje niesamowite rezultaty. 

Jeśli była dziewczyna nie potrafi wyjść z głowy, trzeba myśl o niej zastąpić jakimiś innymi. Być może dobra książka szybko załatwi problem. Dla tych, którzy nie lubią czytać, zostały stworzone gry komputerowe. Oprócz tego, że zajmują głowę i każą się w pełni skupić, to stanowią dobrą zabawę, dla każdego potrzebującego rozrywki. Takie zajęcie z czasem może przerodzić się w hobby, co swoją drogą też jest świetnym pomysłem.

Hobby lekiem na złamane serce

Co innego potrafi wywołać taką radość jak ciekawe zainteresowanie? Pasja to wielka przyjemność dla każdego, a dodatkowo jej efekty dają satysfakcję i apetyt na więcej. Tego właśnie trzeba każdemu facetowi ze złamanym sercem. Każdy musi indywidualnie wybrać zajęcie, które sprawi mu przyjemność. Nie masz pomysłu na nowe hobby? Oto kilka wskazówek jak można je znaleźć:

  • wróć do dawnych zainteresowań — być może kiedykolwiek wcześniej lubiłeś jakąś formę spędzania czasu albo przynajmniej pomyślałeś, że mogłaby Ci sprawić przyjemność. W chwili, kiedy zastanawiasz się nad tym, jak się odkochać — spróbuj do tego wrócić.
  • zainspiruj się znajomymi — moi znajomi zawsze mieli pasje związane z motoryzacją czy grami komputerowymi. Warto porozmawiać z nimi na ten temat, być może ich hobby jest tym, czego potrzebujesz, aby zapomnieć o swojej ex.
  • próbuj wszystkiego, co przyjdzie do głowy — oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli jednak wydaje Ci się, że jakiekolwiek zajęcie może sprawić Ci przyjemność, to znaczy, że pomysł jest wart uwagi.

Daj się ponieść niezależności 

W większości związków facetowi najbardziej brakuje niezależności. Skup się na tym i wykorzystaj fakt, że w końcu jesteś wolny. To nie tylko moment na realizowanie pasji i ambicji, To także czas na dobrą zabawę bez żadnych ograniczeń! Od teraz wyjście z kumplami nie musi się kończyć o ustalonej wcześniej godzinie. Aktualnie sam decydujesz, na co w danej chwili masz ochotę.

Niezależność to nie tylko imprezy do białego rana i nocne maratony przy grach komputerowych. Być może to odpowiedni czas na poznanie nowych ludzi. Nie mam na myśli wspólnego czasu z nową grupą znajomych. Być może nastał czas na ponowne randkowanie. Wspólny czas z kobietami może skutecznie zająć myśli, a kwestia tego, jak się odkochać stanie się banalna. Fascynacja nowo poznaną kobietą potrafi zupełnie odwrócić uwagę od ex i sprawić dużo przyjemności. 

ZOBACZ TEŻ: JAK ODZYSKAĆ BYŁĄ DZIEWCZYNĘ

jak się odkochać

Poznawaj nowych ludzi

Najlepsze, co możesz teraz dla siebie zrobić to wyjść do ludzi i integrować się z nimi. Z pewnością teraz, kiedy cierpisz i nie możesz przestać o niej myśleć, może wydawać Ci się to bardzo odległe, ale to bardzo dobry sposób aby się odkochać. Poznawanie nowych ludzi, czy też spotykanie się z obecnymi znajomymi, dla których być może nie miałeś zbyt wiele czasu podczas gdy byłeś w związku pozwoli ci odciągnać myśli od ex. Dodatkowo, poprawiasz swoje samopoczucie, a gdy decydujesz po jakimś czasie decydujesz się na ponowne randkowanie zwiększysz swoją atrakcyjność i pewność siebie.

Napisz list

W dobie dzisiejszy zdobyczy technologicznych, ta metoda być może wyda Ci się nieco przestarzała, niemniej dalej świetnie się sprawdza. Jesteś świeżo po rozstaniu i zastanawiasz się jak się odkochać w dziewczynie? Napisz list do swojej ex abyś zawsze mógł do niego wrócić. Dzięki temu, będziesz lepiej radził sobie z emocjami, które Tobą targają. Oprócz tego, przelanie swoich myśli na papier jest w pewien sposób oczyszczające. Zacznij od napisania tego co czujesz i jak się czujesz z Waszym rozstaniem. Spróbuj przeanalizować, dlaczego Wasz związek nie wypalił, co poszło nie tak i dlaczego ona uznała, że do siebie nie pasujecie. Niemniej, nie użalaj się nad sobą, w liście jasno zakominikuj, że mimo całego bólu i cierpienia idziesz dalej ze swoim życiem i zostawiasz przeszłość za sobą. Następnie schowaj list do szuflady. W momentach zwątpienia i natłoku myśli o niej możesz do niego wracać.

Pamiętaj o wszystkich aspektach Waszego związku

Cokolwiek nie zrobisz, na pewno zdarzą Ci się momenty słabości w których wszystkie wspomnienia zaczną wracać. W takich sytuacjach mam dla Ciebie świetną radę, która pomoże Ci stanąć z powrotem na ziemię. Każdy związek przechodzi wzloty i upadki. Po rozstaniu mamy tendencje do idealizowania drugiej osoby więc musisz pamiętać o tym, co było negatywnego w Waszej relacji. Z jakiegoś powodu przecież się rozstaliście, prawda? Zatem w takich sytuacjach nie powinieneś wspominać tylko Waszych pięknych wspólnych chwil ale przywoływać sytuacje, przez które Wasz związek się rozpadł. W ten sposób przestaniesz ją idealizować i postrzegać Wasze rozstanie jako koniec świata

Wyciągnij lekcje

Osobiście uważam, że z prawie każdej sytuacji w jakiej się znajdziemy jesteśmy w stanie wyciągnać lekcje. Nie inaczej jest w przypadku związku. Przeanalizuj Waszą relacje. Jaki był prawdziwy powód Waszego zerwania? Być może są rzeczy, nad którymi powinieneś popracować, jeżeli nie chcesz w przyszłosci przeżywać kolejnych zawodów miłosnych? Być może okazało się, że nie do końca pasowały Ci pewne cechy charakteru Twojej byłej. Przemyśl to i wyciągnij lekcje i w ten sposób sprawisz, że będzie Ci w życiu lepiej.

mężczyzna

Szczególne przypadki.

Jak odkochać się w przyjaciółce

Sytuacja która zdarza się nader często. Poznajesz dziewczynę, która Ci się podoba, nawiązujecie kontakt. Boisz się jednak ją stracić i zaryzykować, lub co gorsza sama dała Ci do zrozumienia, że lubi Cię, ale tylko jako swojego przyjaciela. Wpadłeś w pułapkę friendzone. Zanim odpowiem na pytanie, jak się odkochać w przyjaciółce, chcę żebyś wiedział, że z friendzone można wyjść. Napisałem na ten temat ebooka, którego znajdziesz TUTAJ. Dowiesz się w jaki sposób z przyjaciela, stać się jej partnerem. Jeżeli jednak próbowałeś już wszystkiego i pragniesz się w niej odkochać najlepszą radą jest zdystansowanie się. Przestajesz się z nią widywać, nie dzwonisz do niej i nie kontaktujesz się z nią. Pamiętaj o tym, że jest to niezdrowa sytuacja – oboje czujecie do siebie coś innego. Będąc w niej zakochanym, nie będziesz jej przyjacielem, a gdy ona jest nieosiągalna, tylko zwiększy to Twoje pragnienie i pożądanie wobec niej. Dystansując się i urywając kontakt nie tylko przestaniesz o niej myśleć, ale dajesz sobie również szanse na znalezienie sobie kogoś kto odwzajemni Twoje uczucia.

Jak odkochać się w koleżance z pracy

Co zrobić w sytuacji, kiedy pracujecie razem, a Ty czujesz do niej coś więcej i jesteś w niej zakochany? Jeśli ona nie odwzajemnia naszego uczucia, wpadamy w błędne koło. Zamiast o niej zapomnieć i traktować jak koleżanke z pracy nasze uczucie do niej wzmacnia się, co często może powodować krępujące sytuacje nie tylko między Wami, ale też wprowdzić niezdrową atmosfere w pracy. Jak zatem odkochać się? Ogranicz całkowicie, lub jeśli to niemożlwie do całkowitego minimum Wasz kontakt w pracy i poza nią. Co to dokładnie znaczy?

  • Nie dodawaj jej na social mediach, a jeśli już to zrobiłeś przestań ją obserwować
  • Unikaj wspólnych spotkań w pracy, nie przebywaj z nią razem na przerwach
  • nie nawiązuj z nią kontaktu na stopie prywatnej
  • Jeśli Twoja praca na to pozwala, pracuj zdalnie z domu
  • Zacznij „trzymać” się z innymi osobami z Twojej pracy

Jak się odkochać? Podsumowanie

Chociaż złamane serce potrafi sprawić wiele bólu i smutku, to warto pamiętać, że da się je poskładać. Osobiście polecam skorzystać z powyższych wskazówek, ponieważ gwarantują szybki powrót do normalności. Jeżeli masz jakieś pytani i potrzebujesz pomocy, odsyłam do kontaktu ze mną.

Dodaj komentarz