Jak przeprosić dziewczynę? Sprawdzone porady

W każdym związku dwojga ludzi, jaki istnieje na świecie, zdarzają się kryzysy, które trzeba nie tyle przeczekać, co przepracować. Oczywiście, w sytuacji, gdy zawiniła jedna ze stron ewidentnie, należy przeprosić dziewczynę za wyrządzoną krzywdę, urazę czy błąd umyślny. Bez pojednania dalsze trwanie takiego związku może się nie udać.

jak przeprosić dziewczynę

Za co należy szczególnie przeprosić dziewczynę?

Najczęstszymi przewinieniami facetów w związkach jest oglądanie się za konkurencją, czego dziewczyny szczególnie nie lubią. Dodatkowo mogą też być takie czynniki jak zbyt mało rozmowy, egoizm, zajmowanie się swoimi sprawami. Zwłaszcza za dużo pracy i surfowania po sieci, siedzenia przed telewizją, gdzie właśnie puszczają mecz z Lewandowskim, obojętność na typowo kobiece sprawy, jak gorsze samopoczucie w pewnych okresach miesiąca, brak zaangażowania, brak poważnych planów na przyszłość. Gdy mieszkamy już razem, najczęściej chodzi o sprzątanie po sobie i zaniedbywanie wspólnego królestwa. Jednak najczęściej dziewczyny skarżą się na “konkurencję”, o którą teraz nietrudno w dobie social mediów. 

Jak przeprosić dziewczynę? W jaki sposób?

Najczęściej faceci kupują kwiaty lub organizują romantyczną kolację ze świecami tylko we dwoje. Natomiast jeśli nieodłącznym atrybutem jest wibrujący na stole smartfon, nie jest to dobry pomysł. Wiele z dawnych form przeprosin się przejadło i już nie działa. Czasy gdy facet przynosił bukiet świeżych róż, zapraszał do kina czy na siłownię już przeminęły. Takie formy lepiej omijać, podobnie jak telefon do radia, którego prezenter wyręcza w przeprosinach. Dziewczyny lubią prywatność i intymność, które prysną, gdy sprawa stanie się publiczna. Dodatkowo, dziewczyna pod presją słuchających nie ma chwili na zastanowienie się i jej odpowiedź może być nieszczera.

Zatem jak przeprosić dziewczynę? Najlepiej po prostu poprosić o rozmowę, można ją nazwać poważną, potem przyznać się do błędu. Może to być dla Ciebie ciężkie emocjonalnie, ale jest niezbędne dla trwania związku. Potem trzeba poprosić o przebaczenie i magiczną “drugą szansę”, czasem jest to trzecia i kolejna szansa. Im więcej tych szans, tym trudniej postanowić, że “tym razem to już na pewno to zmienię”. Dlatego, że pewne nawyki bez wysiłku pracy nad sobą łatwo nie dają się zmienić z dnia na dzień. Trzeba przede wszystkim nie owijać w bawełnę, omówić problem szczegółowo, bo dziewczyny są konkretne i lubią detale. Można pomilczeć razem, jedząc dobrą kolację.

Najlepiej zapytać, co najbardziej zabolało naszą drugą połówkę, czego jej brakuje w związku, nad czym facet ma pracować. Kobiety mają intuicyjne rozeznanie i lepszy wgląd, a faceci generalnie psychologii i introspekcji nie lubią. Zatem gdy dziewczyna powie, aby “zastanowił się nad sobą”, on naprawdę może nie zrozumieć. 

para

PRZECZYTAJ TEŻ: JAK PODERWAĆ DZIEWCZYNĘ

Udowodnij, że to już się więcej nie powtórzy

Przeprosić dziewczynę jest dość łatwo, ale wykonać zadaną pokutę, podjąć trud realnej “dobrej zmiany” jest dużo trudniej. Dlatego najlepiej coś zrobić w tym kierunku, może poradzić się dobrego trenera rozwoju, zapisać na krótkoterminową terapię par. W takim przypadku w czasie sesji pod okiem doświadczonego w terapii związków psychologa przepracować problemy, których źródła leżą o wiele głębiej niż sądzimy, a zaczynają się na wiele lat przed wejściem w erotyczny związek, najczęściej już we wczesnym dzieciństwie. Warto także przyjrzeć się, jaki charakter i typ relacji panował zarówno w jej, jak i jego domu rodzinnym. Bowiem nieświadome wzorce są powielane w życiu dorosłym i przynoszą dużo kłopotów. 

Nade wszystko należy postanowienie stania się lepszym i unikania wpadek w przyszłości. Najlepiej spróbować od razu następnego dnia wcielić w życie, tak, by dziewczyna wiedziała, że przeprosiny rzeczywiście nie są pustymi słowami. Najlepiej udowodnić, że realnie coś zmieniają w jej partnerze, który dzięki tej całej sytuacji może bardziej wglądnąć w siebie, osiągnąć większą samoświadomość, odkryć może nawet przy tym jakieś nieuświadomione dotąd możliwości rozwoju, które dotąd leżały odłogiem.

Każdy kryzys w związku uczy czegoś ważnego obie strony i obie mogą na nim dużo skorzystać. Jest jednak warunek – sytuacja nie zostanie zamieciona pod dywan i nie będzie udawania z jednej strony, że nic się nie stało. Im więcej za przeprosinami będą stały konkretne kroki, zmierzające do uzdrowienia związku, tym szybciej związek powróci do naturalnej harmonii i homeostazy, jak każdy żywy organizm. Trzeba również trzeba pamiętać, że przewinienia są w życiu nie do uniknięcia, że każdy coś ma za uszami. Jest to normalne, że ludzie się ranią, ale warto być otwartym na danie szansy swojemu ukochanemu. Z drugiej strony warto mieć świadomość, że im więcej nam wybaczono, tym większe może być potem uczucie do ukochanej.

serce
s

Jak przeprosić dziewczynę przez sms?

W dzisiejszych czasach telefony stanowią nieodłączna część naszego życia. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, więc zastanawiają się, czy można przeprosić dziewczynę za pomocą sms? Moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Wiadomość tekstową można jednak użyć jako wstępu przed przeprosinami na żywo, lub gdy nie mamy takiej możliwości przed przeprosinami na wideo czy telefonicznymi. Największa zaleta wiadomości tekstowych jest taka, że masz czas aby dobrze przemyśleć co chcesz napisać i ułożyć to sobie w głowie.

Dodaj komentarz