Swiatmezczyzn.pl

Relacje damsko-męskie i nie tylko!

Nieodwzajemniona miłość. Co zrobić? Jak postępować?

Nieodwzajemniona miłość. Co zrobić? Jak postępować?
para

Nieodwzajemniona miłość

Miłość to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych uczuć, jakiego doświadczamy w życiu. Potrafi dać poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, radość i siłę, jednak często łączy się również ze smutkiem i przygnębieniem. Poszukując właściwego dla siebie partnera, praktycznie wszyscy doświadczamy po drodze wielu pięknych chwil, ale również zawodów miłosnych, czyli nieodwzajemniona miłość które są bolesne. Są one niezbędne, aby odkryć własne potrzeby i oczekiwania względem przyszłych relacji.

Czym jest nieodwzajemniona miłość?

Nieodwzajemniona miłość jest szczególnym typem zawodu miłosnego. Większość osób doświadcza jej w trakcie przeżywania pierwszych miłości, ale również często mamy z nią do czynienia już w dorosłym życiu. Jest bardzo bolesnym doświadczeniem, ponieważ wiąże się z odrzuceniem, natomiast, tak samo jak innych trudnych momentów, nie należy jej ignorować. Akceptacja i przeżycie zawodu miłosnego mogą bardzo pomóc w rozwoju osobistym.

Z nieodwzajemnioną miłością mamy do czynienia w sytuacji, gdy jedna ze stron mocno się angażuje i darzy uczuciem osobę, która nie jest zainteresowana tworzeniem relacji. Bardzo ważne jest to, aby zrozumieć, że taka sytuacja nie jest wynikiem naszych braków czy niedoskonałości, a jedynie niewłaściwego dopasowania. Czasami o braku powodzenia może nawet przesądzić złe dopasowanie w czasie. Zdarza się tak zwłaszcza, gdy jedna ze stron po prostu przeżywa ciężki okres lub jest związana z kimś innym.

smutek

Czy warto walczyć o miłość?

W sytuacjach, gdy nasza miłość zostaje odrzucona, wiele ludzi próbuje to za wszelką cenę zmienić. Tworzy wyobrażenia o romantycznym zakończeniu tej historii. Niestety w praktyce taki obrót spraw nie zdarza się zbyt często. O miłość oczywiście należy walczyć. Natomiast powinno to robić się tylko w przypadkach, gdy istnieje ona pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy przeżywają jakiegoś rodzaju trudności lub oddalają się od siebie.

W przypadku, gdy nasza sympatia nie odwzajemnia uczuć, można oczywiście próbować pokazać się jako potencjalny partner, jednak nie można robić nic na siłę. Widząc, że druga osoba nie wykazuje zainteresowania należy to uszanować. Miłość, która istnieje tylko po jednej stronie nie ma szans na powodzenie. Nawet jeżeli druga osoba da się przekonać i spróbuje wejść w relację, nie będzie ona prawdziwa, głęboka i szczera , a więc nie przyniesie satysfakcji.

Jak się zachować, gdy druga osoba nie odwzajemnia uczuć?

Jeżeli okazuje się, że z jakiegokolwiek powodu druga osoba nie odwzajemnia miłości należy to przede wszystkim uszanować i zaakceptować. Wiąże się to oczywiście z wieloma trudnymi emocjami, na które trzeba sobie pozwolić. Po każdym miłosnym niepowodzeniu trzeba dać sobie czas, aby właściwie przeżyć tę sytuację. Musimy przemyśleć ją i spokojnie wrócić do równowagi, która pozwoli pójść na przód.

W tym czasie absolutnie nie powinno się próbować wchodzić w nowe związki. Dobrze jest się skupić na swoim życiu. Skupić się na relacjach, które już w nim panują, na przykład z przyjaciółmi czy rodziną. Nowa relacja nie ma szans powodzenia, jeżeli jedna osoba nie zostawiła za sobą przeszłości. Ten czas jest bardzo ważny, jeżeli będzie dobrze i prawdziwie przeżyty, przyniesie duże szanse na powodzenie w uczuciach w przyszłości.

Nieodwzajemniona miłość. Jak przejść przez ten ciężki okres?

Przeżywając zawód miłosny bardzo ważne jest, aby zadbać o siebie. Oczywiście, sytuacja wiąże się z wieloma przykrymi emocjami, które należy przeżyć i wyrazić. Dlatego najlepiej jest otaczać się życzliwymi osobami, które wysłuchają nas spokojnie bez oceniania. Spróbują zrozumieć i spojrzeć na sytuację naszymi oczami. Nie warto zwierzać się osobom, przy których czujemy się niekomfortowo. Może to prowadzić jedynie do pogorszenia samopoczucia i obniżenia poczucia własnej wartości.

Niezbędne jest, aby pozwolić sobie na chwile słabości i przeżywanie negatywnych emocji. Naturalne są również momenty słabości. Warto jednak równocześnie jak najlepiej zadbać o siebie, sprawić sobie przyjemność. Można zadbać o wygląd fizyczny, wybrać się do miejsca, które chciało się od dawna odwiedzić albo spróbować nowych potraw czy też aktywności. Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko dobrać właściwą dla siebie.

nieodwzajemniona miłość

Świeże wejście w nową relację

Wszystkie momenty w życiu są ważne i potrzebne. Naszą osobowość buduje nie tylko radość, ale także smutek, przygnębienie, złość. Pozwolenie sobie na swobodne wyrażanie emocji pozwala lepiej poznać siebie i własne potrzeby. Po tym trudnym okresie przyjdzie moment, w którym wszystko zacznie się lepiej układać, a dbając o siebie możesz mieć pewność, że będziesz lepiej przygotowany na tworzenie kolejnych relacji i udanych związków.

Podsumowanie

Nieodwzajemniona miłość bywa trudna do przepracowania, na pewno potrafi zranić a czasami sprawić, że na jakiś czas odechce nam się poznawania nowych kobiet.

4.1/5 - (102 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę