Swiatmezczyzn.pl

Relacje damsko-męskie i nie tylko!

Rozstanie z kochanką – przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

Rozstanie z kochanką – przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

Rozstania z bliskimi osobami nigdy nie są łatwe, nawet jeżeli chodzi o kochankę. Zawsze ma się wtedy poczucie, że coś się kończy, że zmarnowało się czas i emocje. To też czas na refleksje, które trzeba podjąć. O ile nie każda sytuacja jest jasna i klarowna, bo jest tak ogromna ilość możliwości rozstania i okoliczności, że trudno tutaj je wymieniać, to jednak jest to ogromny ból, który trzeba przepracować w sobie. Jest to swego rodzaju „rachunek sumienia”, w ramach którego trzeba poznać przyczyny takiego rozstania i podjąć plan działania na przyszłość. Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie jesteś tutaj z któregoś z dwóch powodów. Rozstałeś się z kochanką i chcesz dowiedzieć się, jak o niej zapomnieć lub chciałbyś odzyskać ją z powrotem. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i przygotowaliśmy poradnik dotyczący przyczyn oraz radzenia sobie z rozstaniem z kochanką.

Rozstanie z kochanką – przyczyny

PRZECZYTAJ TEŻ: JAK WYJŚĆ Z FRDIENDZONE? SPRAWDZONA STRATEGIA

Kochanka chciała stabilizacji

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, czy wina leży po twojej stronie, czy też kobiety. Jeżeli chodzi o rozstania z kochanką, to należy pamiętać, że nie każda kobieta chce być tą „drugą”, a niestety tak w tym przypadku było. Być może nie chciałeś podjąć zdecydowanych kroków, aby rozstać się ze swoją „pierwszą” kobietą i tylko zwodziłeś kobietę, że kiedyś ten moment nadejdzie. Niestety, ta chwila przedłużała się w nieskończoność i kobieta wzięła sprawy w swoje ręce i odeszła. Nikt z nas nie lubi być “drugim” wyborem więc jeśli kobieta wymagała od Ciebie jasnych deklaracji i postawienia sprawy jasno I mimo tego nie potrafiłeś tego jej dać postanowiła to zakończyć.

Twoja kobieta o wszystkim się dowiedziała

Niestety, bywa i tak, że prawda wychodzi na jaw i nawet najdoskonalsze oszustwo wypływa na wierzch. Są osoby, które perfidnie potrafią oszukiwać przez wiele lat prowadząc podwójne życie. Owszem, jest to przyjemne dla ciała, gdy sypiasz z więcej niż jedną kobietą, ale jednak szczególnie w naszej kulturze jest to niemile widziane. Zawsze pojawia się pytanie, ile taki status w łączności z dwiema kobietami może trwać? Sumienie jest czymś, co każdy z nas posiada, i o ile niektórym „włącza” się ono później, to jednak prędzej czy później i tak cię dopadnie.

rozstanie-z-kochanka

Właśnie i w twojej sytuacji tak się stało – prawda wyszła na jaw i twoja kobieta się o wszystkim dowiedziała. Co możesz zrobić w tej sytuacji? Sytuacja wbrew pozorom jest bardzo prosta – możesz próbować przekonać swoją kobietę, żeby dała ci drugą szansę i relacja z kochanką nic nie znaczyła, albo też dać jej odejść i pogodzić się z całym tym „zamieszaniem”. Jeżeli jesteś mężczyzną, to musisz pewne rzeczy brać po męsku na swoje barki i akceptować rzeczywistość, taką jaka ona jest. Zadaj sobie pytanie, ile masz do stracenia i czy warto wracać do tego co było, zanim poznałeś kochankę?

Etap zauroczenia minął

Większość skoków w bok bierze się z tego, że dotychczasowe związki stały się monotonne I przewidywalne. W takim przypadku, kiedy spotykasz nową, interesującą kobiete jesteś podekscytowany, wpadasz w fazę zauroczenia I podekstyctowania. Jesteście sobą zafascynowani, ale tak szybko jak uczucie się pojawiło, tak szybko może się skończyć. Po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że wcale znacząco Wasza relacja nie różni się od poprzedniej I Twoja kochanka szuka sobie kogoś nowego.

Rozstanie z kochanką: jak sobie poradzić?

Po pierwsze, odkryj w sobie pasje

Rozstanie z kochanką sprawiło, że na pewno chodzisz przybity. O ile dotyka to każdego mężczyznę, to jednak wiecznie nad sobą użalać się nie można. Trzeba dźwigać swój krzyż, ale aby go szybciej zdjąć, to warto zająć się czymś pożytecznym. Być może jesteś aktywnym fizycznie facetem kochającym ruch i sport, więc warto zaangażować się w niego z pełną werwą oraz oddaniem. Dzięki temu będziesz mógł na dłuższą metę odpocząć psychicznie od twoich kłopotów po rozstaniu.

Dobrym rozwiązaniem będzie również wzięcie na siebie dodatkowych obowiązków w pracy. Owszem, nie można tego robić przez długi czas, jednak najgorsze co możesz zrobić, to rozpaczać w fotelu nad swoim losem. Ludzie po rozstaniach często uciekają w pracę, chociaż z różnym skutkiem, bo granica pomiędzy przepracowaniem rozstania z kochanką poprzez pracę, a tego konsekwencją, czyli pracoholizmem jest bardzo cienka. Zajmuj się rzeczami, które kochałeś robić zanim się zaangażowałeś w taką relację. Być może grałeś na jakimś instrumencie? A może masowo czytałeś książki? Rób wszystko, by uciekać od najczarniejszych myśli.

para

PRZECZYTAJ TEŻ: JAK SIĘ ODKOCHAĆ?

Po drugie, nie szukaj pocieszenia na siłę

Osoby, które zakończyły relację z bliską osobą nie zawsze są w stanie sobie poradzić emocjonalnie. Często szukają pocieszenia w drugiej osobie, ale robią to za szybko i próbują oszukać same siebie, że wszystko jest już w porządku. Nie, to jest zakłamywanie rzeczywistości. Nie da się powtórnie zaangażować już kilka dni/tygodni po rozstaniu. Jeżeli rozstanie odbija się na tobie w ogromny sposób, to odpocznij, wróć do żony, przemyśl sobie to, co jest dla ciebie najistotniejsze w życiu i o to zawalcz. Może się nawet okazać, że relacja z kochanką i rozstanie uzmysłowiło ci, jak wielkie szkody zrobiłeś swojej żonie czy też dziewczynie.

Nie wolno oszukiwać własnego sumienia. Nawet kolejny mały „skok w bok” nie zagłuszy sumienia, a jeżeli tak, to tylko chwilowo i na kolejny dzień znowu zostaniesz z problemem sam. Rozstanie z kochanką powinno być sygnałem, że warto sobie na chwilę dać spokój z bliższymi relacjami i marnować swojego, ani czyjegoś czasu.

Rozstanie z kochanką: jak ją odzyskać?

Być może pomimo wszystkiego uważasz, że Twoja relacja z kochanką zasługuje na coś więcej. Chcesz dać Waszej relacji jeszcze jedną szanse i odzyskać kochankę z powrotem. Na samym początku odsyłam Cię do mojego artykułu – Tutaj, dzięki któremu dowiesz się co robić w takiej sytuacji. W skrócie: przede wszystkim będziesz musiał przeanalizować powody Waszego rozstania. Czy jesteś w stanie naprawić swoje błędy i udowodnić jej, że się zmieniłeś? W dalszej kolejności sugeruję, abyś na jakiś ograniczył kontakt z kochanką do absolutnego minimum. Pomoże to Wam obojgu ochłonąć i przemyśleć co poszło nie tak. Kiedy odstawisz emocje na bok i zrozumiałeś swoje błędy, możesz powoli wznowić kontakt i zacząć ponownie ją uwodzić.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z odzyskaniem kobiety i kompleksowej strategii krok po kroku zachęcam Cię do zapoznania się z moim poradnikiem na ten temat. Znajdziesz go TUTAJ

Rozstanie z kochanką: Podsumowanie

Rozstanie z kochanką jest bez wątpienia trudnym tematem. Wszak, nie chodzi tylko o Waszą dwójkę, w takich sytuacjach wplątanych jest nierzadko kilka osób. Warto zastanowić się przede wszystkim nad przyszłością takiej relacji. Czy ma sens, jak wyobrażacie sobie tą relację za kilka lat? Odpowiedzi nie muszą być oczywiste i warto głęboko zastanowić się co dalej robić.

4.8/5 - (20 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę