Zawód miłosny. Co zrobić po rozstaniu?

Zawód miłosny zawsze przysparza nam wiele bólu i odciska swoje piętno w sferze psychicznej człowieka. Człowiek jest istotą stadną i zawsze będzie dążył do znalezienia partnera, który zapewni mu miłość i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy jednak to stracimy, wydaje nam się, że świat się zawalił a my już nigdy więcej nie znajdziemy sobie kogoś odpowiedniego. Przeczytaj artykuł w którym przedstawię Ci metody na poradzenie sobie z zawodem miłosnym.

krasnale

Zaakceptuj to

Na samym początku warto zmienić swoje nastawienie, swoje wyobrażenia w głowie na temat samego związku. Poprzez wpływ społeczeństwa, wyobrażeń z filmów czy mediów społecznościowych szukamy partnerów idealnych, a każde zakończenie związku odbieramy jako osobistą porażkę. To ogromny błąd – zakończenie związku, czy małżeństwa nie jest niczym złym, a biorąc pod uwagę statystykę, każdy z nas musi przejść w życiu przez kilka nieudanych relacji, zanim znajdzie odpowiednią osobę. Poza tym, pozostawanie w związku z drugą osobą powinno oznaczać nieustanną pracę obojga partnerów. Dlaczego? Ponieważ w każdym związku, prędzej czy później przychodzi kryzys. W głównej mierze to od nas zatem zależy, czy przekujemy go w sukces i umocnimy łączącą nas więź, czy będzie on początkiem końca relacji. Zaraz po rozstaniu masz prawo czuć się źle, być rozgoryczonym czy wściekłym. Nie ma sensu uciekać od tych emocji, są one nieodłącznym elementem procesu żałoby po utracie ukochanej osoby.

serce

Zdystansuj się

Przez jakiś czas najlepszym wyjściem będzie zdystansowanie się do byłej partnerki. Za każdym razem gdy ją zobaczysz, stare wspomnienia wrócą i rozdrapiesz stare rany. Jeżeli pracujecie razem, chodzicie razem do szkoły, nie możesz całkowicie jej unikać, postaraj się jednak ograniczyć kontakt do minimum. Jeżeli ona dalej chce się z Tobą spotykać – subtelnie zasugeruj, że póki co nie jest na to dobry czas. To samo tyczy się mediów społecznościowych. Nie przeglądaj profilów, zdjęć, nie dodawaj smutnych komentarzy. Staraj się nie dodawać postów z negatywnymi przemyśleniami – w ten sposób sam wprawiasz się w negatywnych stan. Skup się na pozytywnych rzeczach, które możesz teraz zrobić.

Zawód miłosny? Zajmij się czymś

Tak jak zostało napisane wyżej, zawsze staraj się dostrzegać pozytywy w każdej sytuacji. Teraz, w Twoim przypadku po rozstaniu masz dużo więcej czasu tylko dla siebie, prawda? Wykorzystaj to. Spędzaj dużo czasu ze znajomymi, może zaniedbałaś jakieś znajomości przez związek? To dobry czas, by je odbudować. Udaj się do restauracji, na imprezy, podróżuj z przyjaciółmi. Dodatkowo, nie bój się poruszyć tematu Waszego rozstania z najbliższymi osobami. Swego rodzaju „spowiedź” do kogoś, kto potrafi nas wysłuchać bez oceniania i porad może znacząco przyspieszyć proces powrotu do normalności.

zawód miłosny

Rusz się

Jedną z najprostszych i najłatwiej wykonalnych rzeczy które możesz aby przepracować zawód miłosny jest zadbanie o aktywność fizyczną. Jednocześnie, da Ci to wymierne efekty i poprawi Twoje samopoczucie. Niech będzie to aktywność którą polubisz i nie będziesz się musiał do niej zmuszać. W świetle przeprowadzanych badan przez wielu psychologów zostało udowodnione, że oprócz oczywistych benefitów w sferze fizycznej, aktywność fizyczna poprawia także Twoje zdrowie mentalne, poprawia humor i pozwala lepiej spać.

Skup się na sobie

Zamiast ciągłych rozważań i analizy przeszłości, skup się na teraźniejszości i nowej, lepszej przyszłości. Nieważne co byś zrobił, przeszłości nie jesteś w stanie zmienić, możesz za to wpłynąć na swoje obecne życie. Skup się teraz na sobie, znajdź pasje, której będziesz w stanie się w pełni oddać lub przywróć stare hobby do życia. Wyznacza sobie cel, który będziesz konsekwentnie realizował. Możesz też zacząć stosować metody, które pomogą Ci w przyszłości lepiej radzić sobie z własnymi emocjami, zacznij medytować i skupiać się na uważności.

Finalnie, jeżeli minął już spory czas od zawodu miłosnego a Ty dalej nie możesz sobie z tym poradzić, rozważ wizytę u specjalisty, który pomoże Ci odzyskać samego siebie i pójść dalej ze swoim życiem.

Zawód miłosny. Podsumowanie

To tylko niektóre ze sposobów pozwalających Ci podnieść się po rozstaniu i stanąć na nogi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, polecam Ci obszerniejszy artykuł na ten temat – Jak się odkochać? Najważniejszym etapem jest zrozumienie, że związek to nie koniec świata i mimo wszystko zasługujemy na prawdziwą miłość, która nadejdzie.

Dodaj komentarz