Zdrada żony. Co robić? Czy wybaczyć?

Zdrada żony. W obecnych czasach zdrada jest coraz częstszym powodem rozstań wielu par, jak i rozpadów małżeństw. Coraz częściej kobiety zdradzają swoich mężów. Czasem jednak bywa i tak, że jest to taki moment w życiu, który pozwala zrozumieć niektórym małżeństwom i nie tylko jak wiele dla siebie znaczą. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie zrozumieć, dlaczego twoja żona cię zdradziła, z poniższego artykułu dowiesz się, jakie mogą być przyczyny zdrady, jak się zachować oraz czy wybaczyć.

zdrada żony

Przyczyny zdrady

Zdrada żony może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze wynika ze słabego charakteru. Bardzo często wyniknąć może z braku jakiegokolwiek czynniku w związku, chociażby braku poczucia ciepła, zadowalającego życia seksualnego, czy innych ważnych rzeczy, których kobiecie brakuje. Niekiedy mężowie mogą nieświadomie popychać swoje żony w ramiona innych mężczyzn. Dziać się tak może przez np. poświęcanie im za mało czasu, ignorowanie potrzeb partnerki, czy przedmiotowe traktowanie. Zdrada może być też pewnego rodzaju mobilizacją do przemyśleń nad tym, czego brakowało w waszym związku oraz co możesz zmienić, żeby twoja żona nie odeszła. Oczywiście przyczyn zdrady może być wiele więcej, a poniżej przedstawię kilka równie częstych podstaw tegoż zachowania.

  • Nowe doznania w sypialni – mimo że wasze życie seksualne jest udane, to twojej kobiecie może brakować powiewu świeżości, czy spełnienia swoich erotycznych fantazji.
  • Chęć zemsty – jeżeli kiedykolwiek zdradziłeś swoją żonę, może mieć ochotę zrobić Ci to samo, aby pokazać Ci, jak czuła się w momencie w którym wtedy była.
  • Brak komplementów – oprócz bycia kochaną każda kobieta chciałaby być doceniona przez swojego partnera, efektem czego może być chęć poszukiwania kogoś, kto ją doceni.
  • Rutyna – znudzenie partnerem jest równie częstym powodem do zdrady. Znalezienie kogoś interesującego dla kobiety sprawia, że zwyczajnie odżywa ona na nowo.

Również konflikty mogą być podłożem do zdrady, zwłaszcza gdy związek trwa już długo. Komunikacja między partnerami zaczyna się psuć. Oczekiwania względem partnera stale rosną, więc kobieta szuka kogoś, kto nie będzie od niej wymagał tyle, co jej mąż.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: PRZERWA W ZWIĄZKU. CZY POMOŻE?

Zdrada żony. Jak się zachować?

Jak się zachować, gdy dowiesz się o zdradzie swojej żony? Przede wszystkim nie podejmuj pochopnych decyzji, które mogą źle skończyć się dla obu stron. W takim momencie jedyne co czujesz to ból spowodowany zdradą, czujesz złość do swojej partnerki, ale jeszcze większą do mężczyzny, z którym Cię zdradziła. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest rozmowa z partnerem. Powinna być ona szczera, spokojna i przeprowadzona na neutralnym gruncie. Po drugie gniewem nic nie zdziałasz to, że cierpisz jest oczywiste. Pamiętaj jednak o tym, że wylewanie emocji na innych nic Ci nie da i nic nie zmieni. Postaraj się być przez cały czas spokojny i nie obwiniaj się o to co się stało. Zastanów się, czy mógłbyś być dalej ze swoją żoną wiedząc, że cię zdradziła i czy jesteś w stanie zrozumieć to co się stało.

facet

Czy wybaczyć zdradę?

Należy zacząć od tego, że od razu nie da się zapomnieć o tym, że zostaliśmy zdradzeni przez najbliższą nam osobę. Jak wiadomo czas leczy rany, więc aby chociaż w jakimś małym stopniu zapomnieć tę sytuację potrzeba czasu. Sam określisz ile czasu Ci potrzeba. Ważna również jest praca nad swoimi emocjami i tym, co nas dręczy, a z tym najlepiej udać się do specjalisty, który będzie nam w tym pomagał i rozmawiał z nami. To czy wybaczysz zdradę swojej żonie tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Jeżeli nie chcesz dalej żyć ze swoją partnerką możesz wybaczyć jej zachowanie tylko ze względu na swoją przyszłość, abyś mógł jeszcze stworzyć szczęśliwy związek. W innym przypadku zdrada może chodzić za tobą jak cień tym samym utrudniając jakiekolwiek interakcje. 

Jeżeli natomiast chcesz wybaczyć po to, aby uratować swoje małżeństwo, będziecie oboje potrzebowali czasu na rozpoczęcie wszystkiego od początku. Należy zacząć przede wszystkim od szczerej rozmowy i zerwania jakichkolwiek kontaktów przez twoją żonę z osobą, z którą Cię zdradziła. Ponadto mimo tego, że całkowicie lub w jakiejś części straciłeś zaufanie do partnerki musisz popracować nad jego odbudową. Ważne jest również abyście szczerze rozmawiali o wszystkim, co was trapi.

Dodaj komentarz