Swiatmezczyzn.pl

Relacje damsko-męskie i nie tylko!

Jak odzyskać żonę? Sprawdzone porady

Jak odzyskać żonę? Sprawdzone porady

Jak odzyskać żonę?

Rozpad małżeństwa to coś znacznie poważniejszego niż zerwanie z dziewczyną czy narzeczoną. Jeśli doszło do rozwodu, który często jest bardzo kosztowny, lub separacji, to problemy musiały być naprawdę duże. Mimo wszystko zawsze jest jakaś szansa na pojednanie. Co robić w tej sytuacji i jak odzyskać żonę? W zasadzie proces odzyskiwania żony jest zbliżony do procesu odzyskiwania dziewczyny, czy narzeczonej. Szczegółowy artykuł, w którym opisałem krok po kroku co robić przeczytasz TUTAJ. W tym artykule skupię się na dodatkowych aspektach, które pomogą Ci odzyskać żonę.

Daj żonie czas na pozbieranie myśli

Najgorsze co można zrobić od razu po rozstaniu to dobijać się do drugiej osoby, kiedy jest na nas kompletnie zamknięta. To oczywiste, że cierpimy w takiej sytuacji, jednak dobijanie się na siłę tylko pogorszy sprawę. Jest to bardzo trudne, natomiast należy dać kobiecie czas, żeby mogła pozbierać myśli w spokoju. Pozwolenie na to, to nie okazanie braku zainteresowania, a uszanowanie, że druga osoba może potrzebować więcej czasu.

Zrozum swoje błędy

jak odzyskać żonę

Zamiast dobijać się do byłej partnerki, o wiele lepiej wykorzystać ten czas na autorefleksje i zrozumieć co mogło pójść nie tak. Nie chodzi tu absolutnie o ciągłe zapijanie smutków i rozpamiętywanie, a o próbę dojścia do przyczyny problemu. Na tym etapie warto zrozumieć, że relacja nigdy nie będzie już taka sama jak przed kryzysem. Jednak wyciągnięcie lekcji z popełnionych błędów może sprawić, że będzie lepsza, silniejsza, jakkolwiek trudne nie były to chwile. Osobiście jestem zdania, że nawet w najgorszych chwilach w związku należy mimo wszystko szukać pozytywów.

Nie warto ślepo rozpamiętywać i linczować się za wypowiedziane słowa. Zamiast tego poszukaj prawdziwą przyczynę Waszego rozstania. Być może będziesz nawet w stanie określić, w którym dokładnie momencie wszystko zaczęło się sypać? To kluczowe w procesie odzyskania żony, jeżeli nie zmienisz tego, co było złe w Waszym małżeństwie to Wasza relacja nie przetrwa próby czasu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: JAK SIĘ ODKOCHAĆ? SPRAWDZONE PORADY

Skup się na sobie

W pierwszych tygodniach po rozstaniu bardzo trudno się pozbierać jednak warto to zrobić jak najszybciej. Najważniejsze są rutyny, powrót do starych hobby. Czy miałeś jakąś pasje, którą przez czas małżeństwa zaniedbałeś? Jeśli tak, teraz jest wyśmienity moment, aby przywrócić ją do życia. Spotykaj się ze znajomymi, poznawaj nowych ludzi, podróżuj. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej potrafisz, po to aby stać się lepszym człowiekiem i mężem. Możesz zapisać się też na kursy poprawiające komunikacje, czy spróbować terapii dla małżeństw.

Faceci, którzy wiedzą czego chcą, są pewni siebie i potrafią przewodzić są bardzo atrakcyjni dla kobiet. Pozwól jej ponownie to w Tobie zauważyć!

Nie twórz wymówek w rozmowie

Jeśli dojdzie do rozmowy, to pod żadnym pozorem nie tłumacz się. Gdy zaczniesz tłumaczyć swoje zachowania, to będzie tylko gorzej. Skoro popełniłeś błąd, to po prostu przeproś, powiedz, że zrozumiałeś swoje zachowanie i postaw kropkę. Przeprosiny, które zawierają „ale,” to nie przeprosiny. Gdy rozstanie następuje z Twojej winy, próba usprawiedliwiania się utwierdzi żonę w przekonaniu, że dobrze zrobiła. Będziesz musiał udowodnić nie słowami, lecz czynami, że tym razem będzie inaczej.

Bądź dla niej wsparciem

jak odzyskać żonę

Bardzo wiele kobiet po rozstaniu, oczywiście po wielu tygodniach i całym opisanym procesie, wyczerpującej rozmowie, decyduje się utrzymywać kontakt, a nawet proponuje przyjaźń.

Wielu mężczyzn traktuje taką propozycję niemalże jako obrazę dla swojej męskości. Jednak dla kobiet to normalne, bo zraniona kobieta prędko ponownie ci nie zaufa. Będziesz musiał wykazać się cierpliwością. Ona chce w ten sposób sprawdzić, czy realnie ci na niej zależy, czy będziesz jej ostoją ducha. Będzie chciała określić, czy dalej jesteście w stanie normalnie rozmawiać, spędzać z Tobą czas, a dodatkowo zobaczy, czy się zmieniłeś.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ : JAK WYJŚĆ Z FRIENDZONE

Jest to bardzo długi proces, jednak jeśli na nowo zaczniecie ze sobą rozmawiać, zwierzać się z problemów, to istnieje duża szansa, że na nowo się zejdziecie. Jeśli jednak relacja zaczyna zataczać kółka, to nie pozwól sobie wejść na głowę i postaw sprawę jasno. Robienie sobie nadziei miesiącami i oferowanie tak dużego wsparcia jest wyczerpujące, więc stanowcza deklaracja da jej do zrozumienia, jak bardzo cię potrzebuje.

Pokaż jej zmiany i pojaw się w jej życiu

Stosując się do wyżej wymienionych porad możesz powrócić w łaski swojej żony. Kluczowym jednak będzie to, abyś udowodnił jej, że się zmieniłeś i tym razem będzie inaczej. Musisz pokazać jej, że nie jesteś już tym samym mężczyzną, co do którego straciła zainteresowanie czy popełnił wiele błędów.

Jak odzyskać żonę. Podsumowanie

Proces odzyskiwania żony jest bardzo trudny i bolesny, a najważniejsze w nim są pierwsze miesiące, jeśli będziesz w stanie się odsunąć, popracować nad sobą i wprowadzić realne, widoczne zmiany do swojego życia, zamiast pustych słów i obietnic. To natomiast może zaprowadzić do przypadkowego spotkania i pojawienia się zainteresowania, a dalej wszystko zależy od rozmów, otwartości i realnego uczucia, które jeszcze gdzieś tam pewnie jest.

Na koniec chciałbym wspomnieć Tobie o tym, że napisałem poradnik na temat tego, w jaki sposób odzyskać dziewczynę/żonę krok po kroku. Bazując na doświadczeniu swoim i moich klientów, stworzyłem działającą strategię, dzięki której odzyskasz ukochaną. Poradnik znajdziesz TUTAJ.

4/5 - (109 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę